poniedziałek, 27 września 2010

W kwestii formalnej........

    W związku z pojawiającymi się w środowisku scrapbookingowym pogłoskami, jakoby kolekcja Galerii Papieru pt. „Świąteczna Gospoda” została wydana z naruszeniem Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, informuję, że fakty tego rodzaju nie miały miejsca, co potwierdza uzyskana przeze mnie opinia radcy prawnego. Tym samym, zarówno na etapie projektowania kolekcji, jak i jej wydania, nie zostały naruszone autorskie prawa majątkowe osób trzecich.

Dziękując życzliwym osobom za przypomnienie mi o istotnej roli, jaką w dzisiejszych czasach odgrywa własność intelektualna i jej poszanowanie, pragnę zapewnić, że miałam, mam, i będę mieć tego świadomość, teraz nawet bardziej. Jednocześnie, poddaję pod rozwagę fakt, że rozpowszechnianie niesprawdzonych i niezgodnych ze stanem faktycznym pogłosek narusza zarówno moje dobra osobiste jako przedsiębiorcy, jak i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy o jej zwalczaniu. Zainteresowanym proponuję doczytanie w przepisach, co się z tym wiąże. Nie zawaham się skorzystać z przysługujących mi praw w obronie dobrego imienia mojej firmy i własnego.

7 komentarzy:

 1. Ktoś chyba zazdrosny, że sam na to nie wpadł... a papiery piękne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też myślę, że zawiść ludzka wzięła górę! Nie przejmuj się :) papiery grzechu warte! wczoraj dostałam przesyłkę i cieszę się jak dziecko! szkoda tylko, że nie mam czasu, żeby usiąść przy nich na dłużej....

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany, nawet nie wiedziałam, ze chodzą takie plotki. Nie przejmuj się zazdrośnikami :*

  OdpowiedzUsuń
 4. papiery ze sklepu są dla mnie cudownym odkryciem i miłym zaskoczeniem !
  same się kroją!

  Gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
 5. kochana toż zawsze się znajdzie taki życzliwy co chce narobi koło pióra ;) nie ma co się przejmować papiery są prześliczne ja jestem zakochana po uszy i Martą Stewart można ciąć bez obaw :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. warto się uodpornić, bo wokoło (nawet sobie nie wyobrażasz ile) jest pełno tych co to wiedzą lepiej, lepiej się znają a już dopisywanie ideologii to na pierwszym miejscu :)

  twardy trza mieć tyłek :)
  powodzenia życzę!

  OdpowiedzUsuń