sobota, 15 grudnia 2012

Trzy kartki – jeden dziurkacz!

Witajcie przedświątecznie! :) Przypominam o konkursie, który trwa do końca roku - ZIMOWA CHATKA, w którym jesteśmy sponsorem. Wraz z pomysłem na konkurs, powstało mnóstwo inspiracji, które możecie podejrzeć na blogu Akademii Rękodzieła, a dziś jedna z nich - kurs na świąteczne dodatki do kartek (choć nie tylko). Kartki powstały z kolekcji Świerszcz za kominem.

***

Ten kurs zrobiłam głównie z myślą o początkujących, którzy nie posiadają jeszcze (tak, tak, to jest nieuniknione) mnóstwa przydasiów i często zadają mi pytanie : powiedz co kupić na początek. Dziś odpowiadam: kup dziurkacz liść brzozy 2,5cm, a najlepiej jeszcze drugi 1,6cm. Jest to jeden z bardziej uniwersalnych wzorów – przydaje się przez cały rok. Zawsze wzbogaci nasze kompozycje kwiatowe, a teraz, w okresie świąt, wcale nie musi zalegać w kącie szuflady. Pokazuję trzy motywy świąteczne z dziurkaczem liść brzozy w roli głównej i moje przykładowe zaaranżowanie ich na kartkach.

Wianek

Potrzebuję – garść listków – dziurkacz liść brzozy, papiery do scrapbookingu, stempel lub napis w kole, klej. Przygotowałam bordowy kwadrat ok 10x10cm i koło o średnicy ok 5cm – z napisem WESOŁYCH ŚWIĄT. 


Z zielonego papieru wycinam listki, a następnie układam je wkoło napisu. U góry zostawiam miejsce na kokardkę. 


A tu już skończona kartka:Choinka

Potrzebuję – tekturkę, patyczek do lodów, tusz brązowy, garść listków - dziurkacz liść brzozy, klej. 


Z tekturki wycinam trójkąt, od dołu ku górze naklejam listki (każdy listek lekko kształtuję naginając od dołu). 


Patyczek tuszuję i podklejam go pod choinkę. 


A tak już wygląda choinka na kartce:


Poinsecja

Potrzebuję – sznurek, klej, garść listków - dziurkacz liść brzozy (ewentualnie także w rozmiarze 1,6cm), perlen pen. Ze sznurka formuję małą wiązkę i obcinam z jednej strony ją by powstało kilka pręcików – środków kwiatka. Wycinam kółeczko,które będzie bazą, nacinam je od krawędzi do środka i w samym centrum umieszczam sznureczki. 


Wkoło naklejam listki brzozy. Jeśli chcemy bogatszy kwiatek – robimy drugą warstwę płatków z mniejszego dziurkacza. Na koniec każdy z zaznaczamy kropką perlen pena.I - gdy wyschnie, można umieszczać na kartce.***

Nadal twa akcja PODWAJAMY WASZE ZAKUPY!!!


5 komentarzy:

 1. Świetne pomysły, super kartki!

  OdpowiedzUsuń
 2. REWELACJA!! Tegoroczne kartki świąteczne to mój scrapbookingowy debiut, więc kurs spadł mi jak z nieba. POPROSZĘ WIĘCEJ!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. mój ulubiony dziurkacz, dzięki niemu zrobiłam poisencję - żadne inne opcje mi nie wychodziły;
  kurs świetny, wszechstronny i jak zawsze inspirujący :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł na choineczkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...