sobota, 25 maja 2013

Krok po kroku - polne kwiaty

Tradycyjnie u mnie kurs związany z wykrojnikami ;) Chyba każdy miał taką sytuację, że kupując komplet wykrojników, na niektóre po prostu nie ma się pomysłu i leżą. Ja próbuję znajdować dla tych zapomnianych jakieś ciekawe zastosowanie. Dziś chciałabym Wam pokazać jak zrobić słoneczniki i maki za pomocą wykrojników, które większość z Was ma w swoich zbiorach.


Potrzebujemy:
- papiery - u mnie lewe strony brązowego, pomarańczowego i czerwonego Kapuśniaczku
- tusze distress w pasujących kolorach
- dziurkacze kółka 2,5 oraz 1,5cm
- foldery do embossingu
- ćwiek
- szpikulec
- klej
- no i oczywiście wykrojniki - 3 z tego zestawu, największy z tego i największy z tego oraz dwa z tego zestawuNa początku wycinamy pojedyncze kwiatki z czerwonego, pomarańczowego oraz brązowego papieru


Brzegi kwiatków tuszujemy używając gąbeczki, można również uzyskać ciekawy efekt przecierając krawędzie kostką ścierną, zamiast tuszowania.   

Brązowy papier wytłaczamy za pomocą folderów do embossingu - u mnie jeden zimowy i jeden w panterkę. Tłoczenia dodatkowo tuszujemy brązowym tuszem dla podkreślenia wypukłości.

Z wytłoczonego papieru wycinamy za pomocą dziurkaczy kółka, które będą środkami naszych słoneczników.

Jak się domyślacie, pozostaje nam złożyć nasze kwiaty w jedną całość. Płatki formujemy wyginając z wyczuciem palcami. W przypadku maków - przebijamy środek szpikulcem, a następnie poszczególne elementy łączymy za pomocą ćwieka. Elementy słonecznika sklejamy, a embossowany środek przyklejamy na kawałku pianki 3D.
Miłego kwiatkowania, pozdrawiam Hogata :)

3 komentarze:

  1. Masz genialne pomysły! Świetne te kwiatki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kwiatki superowe, niestety wykrojnik tylko jeden mam z podanych ale coś się wykombinuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno skorzystam, bowiem kwiatków nigdy za wiele i będzie jakaś odmiana w moich pracach ;)

    OdpowiedzUsuń